Zákon o obchodních korporacích (ZOK) vnesl do fungování obchodních společností řadu podstatných změn, mezi nimi i zjednodušení pravidel pro založení společností s ručením omezeným. Zákonodárci reagovali na zažitou praxi a upustili od pojetí základního kapitálu jako ochránce věřitelů. Roli strážce solventnosti totiž zapsaný kapitál nikdy nedostál. Je pouhou účetní položkou, která pozbývá svého významu jen několik týdnů po založení společnosti, protože ani předešlá právní úprava neukládala společnostem povinnost udržovat ho po dobu své existence.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.