Angličan Sean Morrissey vede GE Money Bank tři a půl roku a většinu svého působení bojoval s poklesem zisku. Obrátit trend se mu podařilo až letos.

Cenou za to bylo mimo jiné propouštění a přeskupení některých aktivit - například skončil plán nabrat zámožnější klienty a banka naopak vstoupila do financování komerčních nemovitostí.

Teď Morrissey vidí další příležitost k růstu prostřednictvím leasingu, který před měsícem GE Money koupila. Zároveň touto akvizicí argumentuje, když se vyjadřuje ke spekulacím, které kolem prodeje této šesté největší banky v Česku delší dobu kolují. Před vypuknutím rusko-ukrajinské krize se jako nejvážnější zájemce zmiňovala ruská Sberbank.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.