Tuzemský právní řád nabízí podnikatelům několik možností, jak někomu udělit plnou moc pro právní jednání související s jejich obchodními aktivitami. Jednou z nich je prokura, která zastupující osobě poskytuje široké pravomoci, ale na druhé straně také vytváří více možných rizik pro podnikatele.

Prokura je zjednodušeně řečeno speciální plná moc, která prokuristu (toho, komu je prokura udělena) opravňuje ke všem právním jednáním, k nimž dochází při provozu obchodního závodu (řečí starého občanského zákoníku podniku). Prokuru pak smí udělit každý podnikatel, který je zapsaný v obchodním rejstříku, a udělení prokury tam musí zveřejnit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.