Subjekty z německy hovořících zemí jsou zvyklé na využití prokury z domova, a proto se k ní často uchylují i v českém prostředí, říká Jiří Trnka z právní kanceláře PRK Partners. Čeští podnikatelé se sice podle něj stavějí k prokuře zdrženlivě, ale i oni jí začínají pomalu přicházet na chuť.

HN: Jak často se na vás klienti obracejí se žádostí o právní služby týkající se prokury?

Velká část korporátních klientů, s nimiž pracuji, má německou či rakouskou vlastnickou strukturu. Zájem o využití prokury je u těchto společností samozřejmě značný. Prokuru jsme zaváděli nebo její zavedení alespoň zvažovali snad u všech těchto klientů. Naopak u společností s angloamerickým vlastnickým zázemím nebo u ryze českých společností bývala prokura vždy spíše okrajovou záležitostí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rozhovor.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.