Ministerstvu financí došla trpělivost s překupníky surového tabáku. Stejně jako Polsko a Slovensko hodlá zavést několik opatření, která by měla zamezit daňovým únikům z této suroviny. V novele o spotřební dani, která má začít platit od 1. července 2015, navrhuje zatížit daní tabák jako surovinu, zavést kauce pro obchodníky a všechny je zapsat do povinného registru.

Po obchodování s pohonnými hmotami, resp. minerálními oleji, je to právě tabák a tabákové výrobky, kde státní pokladna zaznamenává největší manko na spotřební dani. Hlavní příčinou je nekontrolovatelný přístup k tabákové surovině, ze které se následně nelegálně vyrábějí nezdaněné tabákové výrobky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.