Potravinářský a zemědělský holding Úsovsko patří k největším firmám na Olomoucku. Zaměstnává téměř osm set lidí, jeho tržby loni překročily miliardu a po celé republice jsou známé jeho müsli tyčinky Fit, které vyrábí. Právě na ně se manažeři společnosti rozhodli nalákat děti - ovšem ne, aby je jedly, ale aby je samy vymyslely. A pak třeba jednou přišly do Úsovska pracovat.

Nápad vznikl v regionálním spolku OK4inovace, který daly dohromady kraj, město Olomouc, Univerzita Palackého i místní hospodářská komora. Cílem je získat školáky pro obory, které možná na první pohled nejsou tak atraktivní, ale zato jsou potřebné, protože je po nich v okolí poptávka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.