Téměř rok od pádu záložny Metropolitní spořitelní družstvo (MSD), která spravovala 14 tisícům členů více než 12 miliard korun, mají Fond pojištění vkladů, který je vyplatil, a insolvenční správce kampeličky jasno. Konečně jsou hotovy všechny znalecké posudky, které dokazují, že vedení záložny neplnilo své povinnosti a hodnota velké části úvěrů neodpovídala realitě.

Namísto deseti a půl miliardy korun, které záložna rozpůjčovala, je jejich skutečná hodnota o několik miliard nižší. Potvrdil to insolvenční správce záložny Ivo Hala, který ale kvůli chystanému prodeji těchto pohledávek nechtěl sdělit přesné číslo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.