Noví majitelé se bytu, v němž žila prvorepubliková hvězda Adina Mandlová, okamžitě zamilovali. "Měli jasnou představu: jednoduchost, účelnost, zemité tóny, přírodní materiály. Přáli si také, aby bylo zachováno co nejvíce svědků života slavné herečky," říká autorka rekonstrukce, architektka Ivana Domková.

František Čunas StárekV bytě však z původního zařízení nezůstalo takřka nic, což se zdálo být až symbolické - vzhledem k osudu samotné Adiny Mandlové. Prostorné místnosti jejího bytu byly v dobách socialismu rozkouskovány podivnými příčkami, za své vzaly i dobové podlahy. Jediné, co připomínalo staré časy, byla okna a dveře, na nichž se zachovalo originální kování.

To také architektka využila, když se při rekonstrukci vyráběly okenní repliky. Naštěstí se zachovaly i vysoké stropy a unikátní vstupní dveře, které navazují na krásné společné prostory domu. V nich nechybí ani všechny mosazné prvky kování, cedulky, zvonky, kukátka i intarzie na dveřích a dokonalé terrazzo na chodbách.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.