Zlatým hřebem dražby, kterou pořádá v sobotu v Brně Aukční dům Zezula, bude deskový obraz Vraždění neviňátek z doby po roce 1505. Je dílem Mistra litoměřického oltáře, jednoho z největších umělců přelomu pozdní gotiky a rané renesance na pražském dvoře krále Vladislava II. Jagellonského. Obrazy podobného stáří a významu se v českých aukcích objevují jen zcela výjimečně. Dražba začne na ceně 820 tisíc korun.

Mistr litoměřického oltáře je také autorem svatováclavského cyklu nástěnných maleb v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, vnějších křídel oltáře v kapli na Křivoklátě, obrazů s výjevy z legendy o svaté Kateřině a dalších. Vraždění neviňátek, pro které se bude v sobotu hledat kupec, bylo součástí takzvaného Strahovského oltáře. Ten, neúplně dochovaný, je dnes v majetku kláštera premonstrátů v Praze na Strahově.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.