Když se zajímáte, zda se někomu nezatoulaly peníze, kam neměly, a místo jasných odpovědí slyšíte větu "najděte si to ve výroční zprávě", je to signál, že máte zbystřit. A když pak navíc zjistíte, že z výroční zprávy se toho moc vyčíst nedá, začíná se podezření zvolna měnit v jistotu.

Třebaže hazardnímu magnátovi a senátorovi za Slovácko Ivo Valentovi nelze zatím nic dokázat, fungování jeho nadace budí vážné pochybnosti. Mohla být prostředkem, jak posílat sobě samému peníze, které mělo Valentovo hazardní impérium odvádět na dobročinné účely. A podobné "služby" nadace mohla poskytovat i dalším hazardním firmám. Nebylo by to nic překvapivého.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru