Majitelé internetových obchodů s alkoholem a cigaretami s obavami vyhlížejí nový zákon o ochraně před tabákem a alkoholem. Návrh, který již ministerstvo zdravotnictví zpracovalo do podoby konkrétních paragrafů, totiž těmto e-shopům bere jednu z hlavních výhod elektronického obchodování, tedy pohodlí a rychlost nákupu z domova.

Zákon má zavést povinnost prodejců ověřit počítačovým systémem, že jsou zákazníci plnoletí. "Může se jednat například o ověření věku podle identifikačních údajů v občanském průkazu při předchozí osobní registraci," píše ministerstvo v důvodové zprávě k chystanému zákonu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.