Hořící auta, vyrabované obchody, reportéři v plynových maskách. A stovky novinových komentářů o přetrvávajícím rasismu v americké společnosti. Souběžně s tímto divadlem, které vyvolala událost ve Fergusonu, se ovšem v USA odehrávají další dramata. Sice o dost subtilnější, ale rovněž s motivem viditelných a stále bolavých rasových jizev.

Tati, to je trapný...

Od prezidenta Obamy to nebyl dobrý nápad, když si minulou středu v Bílém domě s sebou před televizní kamery vzal obě dcery, šestnáctiletou Maliu a o tři roky mladší Sashu. Většinu času se je snaží držet stranou očí veřejnosti. Tentokrát Obamovi ale asi přišlo, že k tradičnímu ceremoniálu, kdy prezident USA před svátkem Díkůvzdání udělí milost jednomu či dvěma krocanům, děti tak nějak patří. Vždyť je to tak roztomilé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.