Sedmička zaměstnanců českého velvyslanectví v Tel Avivu by se během příštího roku mohla rozrůst minimálně o jednoho člena. Po vojenském přidělenci a expertovi na byznys či kulturu by tam měl začít působit také atašé pro výzkum. Jde o součást vládního plánu, jak pozvednout tuzemskou vědu a její napojení na zahraničí.

"Měl by poměrně širokou paletu úkolů. Komunikoval by s institucemi a ústavy, připravoval mezivládní materiály na úrovni náměstků, vytipovával by konkrétní projekty na spolupráci a firmy by se přes něj obracely na partnery v Izraeli," vysvětluje vicepremiér Pavel Bělobrádek. Náklady na zřízení nové pozice se podle šéfa lidovců uhradí z fondů EU.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.