Počet vysokých škol v Česku by se měl snížit, pravidla pro jejich založení a fungování by měla být přísnější a studenti by měli dostávat výhradně kvalitní a použitelné vzdělání. Vize ministra školství Marcela Chládka, která má dojít do praxe po schválení novely vysokoškolského zákona, vypadá skvěle, až na to, že situace v českém vysokém školství jde vždy od zdi ke zdi. Buď jde o čistě elitářskou záležitost, nebo naopak o natolik masovou, že začíná připomínat povinnou základní školní docházku. Se stejnými výsledky.

V článku se dále dozvíte

  • Zvýšení počtu vysokoškoláků bylo jedním z cílů, jak se měla Česká republika přiblížit (ekonomicky) k Evropské unii.
  • Stále ale platí, že škol je příliš, vzdělání neodpovídá požadavkům ekonomiky a úroveň vzdělání se na jednotlivých školách výrazně liší.
  • Skutečná reforma vysokých škol by si vyžádala výraznou redukci počtu vysokoškoláků i škol. Nic takového ale doopravdy nikdo nechce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.