Doba velkých energetik je pryč. Nyní nastává období postupné decentralizace výroby elektřiny, soustředění se na malé zdroje a snahy udržet si zákazníky. "Kdybyste se mne zeptal před čtyřmi lety, jestli chci pro E.ON koupit velkou elektrárnu, řekl bych vám s největší pravděpodobností ano," říká v rozhovoru pro HN šéf českého E.ON Michael Fehn.

Dnes je podle něj ale situace jiná a velké elektrárny skoro nikdo nechce. "Abych uvedl příklad - před pěti lety bychom postavili nebo si koupili velkou 500megawattovou elektrárnu. Dnes bychom postavili tisíc menších zdrojů o stejném výkonu," dodává Fehn.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle šéfa českého E.ON Michaela Fehna se evropská energetika změnila a namísto velkých zdrojů je její budoucností decentralizace.
  • Poukazuje na to, že jedna megawatthodina stojí o 60 procent méně než před pěti lety.
  • V Česku E.ON bojuje například s příliš často měněnou legislativou či nejasnou regulací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.