Nekonvenční nápad, jak se vyrovnat s výroční vzpomínkou na listopad 1989, měli v činohře Národního divadla. Inscenaci Po sametu pojali jako ironické divadelní kalendárium, kde během dvou hodin herci prosviští kolem zásadních, ale i zcela marginálních či bizarních událostí uplynulých pětadvaceti let. Autorem inscenace je režisér Jiří Adámek, který v ní divadelně zpracoval rubriku Minulý týden – tu pro časopis Respekt dvaadvacet let připravuje editor Ivan Lamper jako koláž z autentických citátů, novinových článků či mediálních zpráv.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.