Exekucí se obává téměř každý klient Poradny při finanční tísni. Málokdo na ni ale podle ředitele poradny Davida Šmejkala myslí v době, kdy si bere úvěr, nebo když nezaplatí poplatek za odpad, případně pokutu za černou jízdu. Pokud dluh, často malý, včas neuhradí, může vymáhaná částka kvůli právním a exekučním nákladům překročit původní dluh i více než desetkrát. "Proto vždy klientům radíme, aby se rychle domluvili přímo s věřitelem. V okamžiku, kdy je možné vykonat exekuci, má dlužník již jen málo možností, jak se jí vyhnout," říká David Šmejkal. Dluh může ještě před samotnou exekucí zaplatit, nebo - což je obtížnější - se dohodnout s exekutorem na splátkách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Snížení odměn advokátů za formulářové žaloby, spojené s exekucí, má omezit obchodování s malými pohledávkami.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.