Excesů při vymáhání dluhů a exekucích v České republice poněkud ubylo. Přispěly k tomu přísnější legislativa a dohled, ale také zájem médií a větší osvěta domácí populace.

Po loni zavedené předžalobní výzvě a nových pravidlech pro spojování exekucí malých částek přišlo ministerstvo spravedlnosti s dalším krokem, který má omezit obchody s malými pohledávkami, kvůli nimž výše dluhu často příliš rostla. Počátkem července snížilo odměny advokátů za některé úkony spojené s exekucemi na výrazně nižší částky. Finanční gramotnost české populace ale zůstává přes osvětovou činnost Exekutorské komory nízká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kdo si neví rady v tíživé finanční situaci, měl by se co nejrychleji obrátit na občanské poradny a některé nadace. Pomoc nabízejí zdarma.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.