Zeptali jsme se Borise Šimáka, předsedy představenstva nositele projektu, společnosti Energoklastr CTT Vysočina, a profesora Katedry telekomunikační techniky ČVUT.

Proč VTP Vysočina vznikla?

Důvodem jejího vzniku byla snaha o podporu výzkumu a vývojových základen v České republice obecně. Základny byly směřovány především do regionů mimo Prahu.

V té době vznikl Energoklastr, sdružení firem, které chtěly participovat na rozvoji a samozřejmě využití výzkumu v oblasti energií. Po diskusi tento spolek připravil projekt, podpořený z operačního programu Podnikání a inovace, na jehož základě byla vytvořena obecně prospěšná společnost Energoklastr Vysočina.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.