Naši potřebu však dokáží zajistit jen dobře udržované, tudíž spolehlivé soustavy. Elektrizační soustavu tvoří distribuční a přenosová síť, včetně rozvoden. Obdobné je to se soustavou plynárenskou - ta se skládá z distribuční plynárenské sítě, tranzitních plynovodů, předávacích stanic a sítě podzemních zásobníků.

Od pantáty vedou dráty...

Zpívá se ve známé písni Zdeňka Svěráka, která se neoficiálně stala hymnou elektroenergetiků. Ve skutečnosti je to tak, že o distribuční sítě, jimiž se elektřina dostává z rozvoden do našich domovů, se starají distribuční společnosti (např. ČEZ Distribuce, E.ON Distribuce a PRE).

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.