Tři desítky počítačů zdobí v jinak obyčejné učebně přístřešky z papírových kartonů. To aby lidé, kteří u nich sedí, na sebe neviděli. Na obrazovkách plní početní úkoly, za něž dostávají virtuální peníze (které se jim později vymění za skutečné), a během toho jim ještě na spodcích monitorů, tak jako při sledování ČT24, projíždějí zpravodajské titulky. Formou pokusů totiž vědci z Masarykovy univerzity zjišťují, jak a kdy jsou lidé ochotni platit daně a co je přiměje nepodvádět.

V článku se dále dozvíte

  • Experimentální ekonomie je jedním z nejprogresivnějších směrů poslední doby.
  • V jihomoravské metropoli se jí začali věnovat už před lety, a patří tak k jejím tuzemským průkopníkům; ekonomickou laboratoř má i pražská Vysoká škola ekonomická.
  • V Brně sledují témata, která jsou aktuální a mají vazbu k dění za zdmi školy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.