Plzeňský Prazdroj neuspěl s fintou využívanou v Česku firmami, které nechtějí vyplácet odcházejícím zaměstnancům peníze na základě uzavřených konkurenčních doložek.

Ústavní soudci totiž minulý týden definitivně potvrdili stanovisko, podle kterého nemohou firmy bez udání důvodu zrušit konkurenční doložku (vyhnout se placení peněz) v posledních dnech trvání výpovědní doby odcházejících zaměstnanců. "Konkurenční doložka by měla být uzavřena za podmínek, které lze na zaměstnanci spravedlivě požadovat, a to včetně podmínek pro její předčasné ukončení," uvedl v rozhodnutí Ústavního soudu soudce zpravodaj Pavel Rychetský.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.