Ekonomika se sice pomalu vzpamatovává z krize, nicméně na velké oslavy to stále ještě není. Produktivita práce – tento důležitý ukazatel konkurenceschopnosti národního hospodářství – klesá.

A špatně si Česko vede i v mezinárodním srovnání. V loňském roce byla země šestou nejhorší z osmadvaceti států EU. Průměrná produktivita práce jednoho pracovníka totiž byla téměř o třetinu nižší, než je unijní průměr. A to i přes to, že Češi v průměru stráví v práci 40,5 hodiny týdně, a jsou tak na páté pozici „nejpracovitějších“ národů v EU. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.