Představte si, že disponujete velkým rodinným majetkem a máte přesné přání a vizi, co by se s ním v budoucnu mělo stát. Například jste ochotni vyplácet pravidelnou rentu vnukovi po dobu studií medicíny. A až dostuduje a zařídí si svou ordinaci, vybavíte mu ji a dáte mu peníze do rozjezdu. Pokud se rozhodnete založit ve prospěch vnuka trust, je potřeba správně a s rozmyslem definovat jeho jednotlivé orgány.

Nejdříve si musíte najít někoho, kdo bude majetek spravovat podle vašich přání. Správcem trustu obvykle bývá právnická osoba zřízená podle práva, kterým se řídí vlastní trust (správcem ale může být i fyzická osoba). Trustová společnost (trust company) je licencovaný právnický subjekt, který poskytuje svým klientům služby spojené se založením a nastavením trustu a jeho následnou správou. Ve většině případů jí bývá banka nebo velká právnická firma.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.