Vzít do dlaně dálku zase jednou zkus...

Kolektiv autorů
V cizích zemích, dalekých krajích (uspořádala a komentuje Lucie Kořínková)
Knižní klub 2014, 256 stran

Jedenácti povídkami českých klasiků, jejichž toulavé boty poměřuje editorka v průběžných glosách, se otevírá nová knižnice věky prověřené četby. Od romanticky rozervaného Tyla až po Karla Čapka, který byl už v mladické symbolistní fázi odhodlaným noetikem, tento kapesní svazek shrnuje, co vše připadá vzdálené, exotické a cizí zemičce o ploše sotva 80 000 km2. Protivný Němec na vedlejším sedadle, ostrý kozák z časů, kdy jsme horovali pro panslavismus, Černohorka div ne vystoupivší z obrazu Jaroslava Čermáka. A taky musulmani, patagonští honáci i křehotinky z Dálného východu, jež matou tělem pod vlivem blábolivých žaponerií. Jak vidno, coby peciválové v závětří umíme být ze všeho nejlíp účastníky pomyslného zájezdu: řehtáme se jako Svatopluk Čech s Jaroslavem Haškem, a přitom ani nemusíme vytáhnout paty z domu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.