V Bukurešti ve čtvrtek po podezřelém pádu z budovy italské energetické společnosti Enel zemřel její vrcholový manažer Matteo Cassani. Ten šéfoval společnostem Enel Energy a Enel Energy Muntenia, které jsou součástí skupiny Enel. Koncern působí i na Slovensku. Mluvčí rumunské policie Bogdan Ghebaur uvedl, že policie a prokuratura událost vyšetřují jako "podezřelé úmrtí".

Enel má za privatizaci podílu ve Slovenských elektrárnách doplatit státu 200 milionů eur - čtěte ZDE

Jedenačtyřicetiletý manažer dopadl na rušnou ulici a přes rychlé ošetření na místě zemřel. Policie ulici uzavřela.

Cassani zastával vrcholové funkce od roku 2009 a v Rumunsku pro koncern pracoval od roku 2000. Společnost uvedla, že byl mezi kolegy oblíben a v podnikatelském prostředí respektován.

Největší italská energetická společnost Enel nedávno oznámila, že chce prodat aktiva v Rumunsku i dosavadní kontrolní podíl, který má ve společnosti Slovenské elektrárne (SE). Zájem o něj projevila i česká energetická skupina ČEZ.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru