Mezi špatnými zprávami, které v poslední době stíhají Jindřicha Řeháka, je tahle další do sbírky. Majitele zdravotnické společnosti Hospimed soudí pro korupci v kauze bývalého hejtmana Davida Ratha, firma přišla o stamilionové zakázky - a teď navíc musí Řehák vrátit část evropských dotací, za které si postavil luxusní wellness a čtyřhvězdičkový hotel.

Kontroloři zjistili, že soutěž na stavební firmu nebyla férová. A Řehák tak přijde o 7,4 milionu korun. Na vznikající hotelový komplex ve Frýdlantu na Liberecku upozornily HN už loni. Nejen proto, že na svůj záměr dostal z veřejných fondů 90 milionů, tedy jednu z vůbec největších bruselských dotací do turistiky. Ale například i proto, že dodavatele mu vybírala firma proslulá losovačkami v Rathově Středočeském kraji.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Majitel zdravotnické společnosti Hospimed Jindřich Řehák musí vrátit část eurodotací, za které si postavil luxusní hotelový komplex.
  • Podle kontrolorů nebyla soutěž na stavební firmu férová. Řehák přijde o 7,4 milionu korun.
  • Byznysmen je navíc stále souzen pro korupci v kauze Davida Ratha.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.