Americký film Ten nejlepší (Men of Honor) přibližuje příběh černošského chlapce, který se stal prvním potápěčem tmavé pleti u válečného námořnictva. Neměl to snadné. Přestože formálně diskriminace neexistovala, musel se k úspěchu doslova probít společenskou atmosférou, překonat předsudky, odpor nadřízených. Ženy, které dnes chtějí uspět v českém byznysu a politice, to sice až tak těžké nemají, ale princip je stejný. I když jsou jejich šance na papíře rovné, na cestě vzhůru stále narážejí na víc překážek než muži. Ke škodě celé společnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ženy v Česku narážejí na cestě za úspěchem na větší překážky než v okolních zemích.
  • Trpí tím domácí politika i byznys.
  • V Česku je nepřiznaná diskriminace silnější než jinde.
  • O Babišově politickém projektu si můžeme myslet, co chceme, ale pro proražení bariéry genderových předsudků už teď udělal víc než kdokoli před ním.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru