Nový občanský zákoník, který vstoupil v platnost na začátku letošního roku, přinesl jednu výraznou novinku v oblasti privátní správy majetku. Po vzoru anglosaských zemí je možné také u nás zřizovat svěřenské fondy, jejichž podstata spočívá v tom, že zakladatel vyčlení ze svého majetku jeho určitou část a svěří ji zvolenému správci.

Svěřenský fond je ze své povahy ideálním nástrojem pro mezigenerační transfer majetku, protože poskytuje účinnou prevenci před nepředvídatelnými životními událostmi, jako jsou například smrt, rozvod, konflikty v rodině či nedostatečné vzdělání nástupnické generace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.