Téměř dvacet let putoval Pražský dům fotografie po metropoli, než se mu před rokem podařilo zakotvit v Revoluční ulici. Budova nese název Dům fotografie, spadá pod Galerii hlavního města Prahy a nově vystavuje výběr ze sbírky 557 snímků, jež instituce dostala od tohoto fotografického spolku darem. Konkrétně jde o kolekci 160 zvětšenin rozptylem od Pavla Jasanského po Jana Saudka.

"Základ sbírky Pražského domu fotografie vznikal v přelomových 80. a 90. letech," popisuje gros výstavy s názvem Dvojexpozice její kurátor Josef Moucha. Přestože je v galerii k vidění jen třetina darované série, stálo by za to výběr ještě protřídit. Řada tehdejších autorů se věnovala humanistické fotografii a některé jejich snímky si jsou tak podobné, že se návštěvník začne po chvíli v dlouhých řadách zarámovaných pozitivů ztrácet. A nepomůže ani fakt, že se čas od času v paspartách objeví práce Ivana Pinkavy, Ruda Prekopa nebo L'uba Stacha.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.