Hvězdou jarního galavečera festivalu Struny podzimu bude příští rok v dubnu britský houslista Daniel Hope. Ten již v regulérní, podzimní části festivalu vystoupil vloni s bavorským orchestrem L'Arte del Mondo,s nímž hrál Vivaldiho slavné barokní Čtvero ročních období v původní verzi a posléze i silně upravené do skladby Vivaldi Recomposed současného skladatele Maxe Richtera.

Tentýž projekt, za nějž obdržel i cenu Echo Klassik, nyní Hope zopakuje také na donátorském galavečeru, který Struny podzimu chystají na 29. dubna ve Španělském sále Pražského hradu. Tentokrát se však bude hrát pouze skladba Vivaldi Recomposed, druhou půli programu pořadatelé zatím nechávají v tajnosti.

"Hope nás všechny mimořádně okouzlil svou virtuozitou i otevřeným přístupem k hudbě, ne nepodobným konceptu Strun podzimu," uvedl umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec. Výtěžek z koncertu použijí Struny podzimu, které v roce 2015 oslaví své dvacáté výročí, opět k financování své podzimní části.

Ve Španělském sále Pražského hradu se jarní galavečer Strun podzimu odehraje podruhé, letos tu vystoupili violoncellista Yo-Yo Ma s klavíristkou Kathryn Stottovou. Do té doby se galavečer Strun podzimu, který se od roku 2010 koná vždy na jaře před hlavní podzimní částí festivalu, odehrával na pražském Žofíně či v Obecním domě. V rámci galavečerů vystupovali do té doby samí zpěváci: Dee Dee Bridgewaterová, Dianne Reevesová, Bobby McFerrin a Gregory Porter.

Související