To se ta historie pěkně opakuje: ústřední jazzový klavírista posledního půlstoletí Herbie Hancock se po osmadvaceti letech vrací do Česka znovu v roli diplomata. Dokonce si ještě pamatuje, jak mu před jeho prvním pražským koncertem v říjnu 1986 někdo připnul odznak s logem tuzemské Jazzové sekce, jejíž členy v čele s Karlem Srpem, Vladimírem Kouřilem a Čestmírem Huňátem tehdy komunistický režim zavřel do vazby v Ruzyni. A pak – "jak že se to jmenovalo, Lucerna?" ujišťuje se Hancock čtvrtstoletí nato v rozhovoru s HN. "Pak před koncertem stojím v zákulisí Lucerny, přemýšlím, co říct, když si vybavím české jazzové muzikanty, kteří prorazili v Americe," říká a vyjmenovává klavíristu Jana Hammera, jenž složil hudbu k nejslavnějšímu americkému seriálu 80. let Miami Vice, nebo kontrabasistu Miroslava Vitouše, který proslul v kapele Weather Report.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.