České archeologické naleziště v Předmostí u Přerova se dostalo do několika zahraničních médií, když posloužilo k novému objevu německé univerzity v Tübingenu. Vědci z Německa, České republiky a Belgie se snažili zjistit, jakou roli měl pes u v táboře člověka ze starší doby kamenné a zda tehdejší lidé lovili mamuty kvůli využití jejich kostí, nebo pro maso.

Z nálezu kostí více než tisíce mamutů zjistili, že člověk z této oblasti skutečně mamuty jedl. A zatímco sobí maso je nyní v některých zemích považováno za lahůdku, lidé před třiceti tisíci lety ho dávali svým psům. Na objev upozornily britský deník Daily Mail či magazín Amerického archeologického institutu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.