Většina Čechů zná nadaci z pozice dárce. Přispíváme na boj proti zákeřným chorobám, na vzdělání dětí z dětských domovů nebo třeba na podporu lidí s handicapem. Institut nadace má ale mnohem více podob a může být důležitým hráčem v oblasti mezigenerační správy majetku.

Svět uznává nadace jak veřejně prospěšné (tedy podporující "obecné blaho") a dobročinné (podporující "okruh osob určených jednotlivě či jinak"), tak nadace soukromé nebo rodinné, které nemusejí mít s obecným blahem nic společného. Český zákon však v tuto chvíli nedává možnost zakládat jiné než veřejně prospěšné a dobročinné nadace a nadační fondy. Zakladateli dobročinné nadace však nic nebrání v tom, aby do "okruhu osob" začlenil také své rodinné příslušníky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.