Tak to je teda jízda! Maďarská spisovatelka Krisztina Tóthová nad padesátými lety ve své zemi ani nelká, ani je neomlouvá. Ona se s nimi rve. Podobná punková reflexe v české literatuře dosud chybí.

Spár velké doby sáhne do malých ničemných životů, jak je šestačtyřicetiletá Tóthová zachycuje, jen tu a tam. Stačí však pouhé drobné pootočení kormidla, aby se věci a vztahy začaly sypat. Jsme na samém dně, není už kam padat níž, přesto je vždy co ztratit. Práci na prosektuře, akvarijní rybičky, zbytky sebeúcty nebo posledního člověka, s nímž se sice nedá být pospolu, ale aspoň s ním lze sdílet dvě vzájemné samoty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.