Tradiční tuzemský výrobce motocyklů Jawa zažívá další přelomové období. Po více než 50 letech se do výrobního zařízení a areálu na břehu Sázavy v městské části Brodce opět významně investuje a chystá se zásadní změna výrobního programu.

"V průběhu příštího roku představíme zcela nový typ motocyklu s litrovým motorem a zhruba za dva roky by měl následovat další, tentokrát dokonce s motorem o zdvihovém objemu válců 1200 cm?," říká jednatel společnosti Jawa Moto František Hruška.

Pohonný agregát je řadový vodou chlazený dvouválec a vyvinuli ho inženýři týnecké továrny Jawa. Tam se také většina jeho komponentů bude vyrábět. Motocykl bude splňovat aktuální emisní normu Euro 3 a je připraven i pro budoucí Euro 4.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.