Výrobce antivirových programů Symantec odhalil nebezpečný virus, který přinejmenším šest let umožňoval jeho tvůrcům kontrolu nad počítači telekomunikačních společností, firem i jednotlivců. Je prý mimořádně sofistikovaný a je tak dost pravděpodobné, že za jeho vývojem nestojí jen tak obyčejní hackeři, ale vláda nějakého státu. Mezi hlavními podezřelými jsou Spojené státy, Izrael a Čína.

Experti z týmu, který před čtyřmi lety odhalil například i virus Stuxnet útočící na íránská jaderná zařízení, dali novému superviru jméno Regin. Podle jejich zprávy jde o "komplexní virus, který vykazuje málokdy viděnou úroveň technických kompetencí" a "vytváří rámec pro masové sledování". Jde údajně o špionážní operaci, která začala už v roce 2008, po třech letech byla náhle přerušena a loni ji znovu spustili.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.