Tomáš rád poznává nové lidi, baví se anglicky a cizincům ukazuje Prahu. Nějakou dobu proto nabízel ubytování na pár dní ve svém bytě zadarmo, přes cestovatelský portál Couchsurfing.

"Pak se ale i v Česku rozšířil Airbnb a s ním možnost, jak na takovém pronájmu i trochu vydělat. Tak jsem do toho loni šel," říká tmavovlasý třicátník, který dnes patří mezi tisíce lidí, jež nabízí v Česku ubytování v soukromí prostřednictvím sítě společnosti Airbnb. Za necelých 600 korun si člověk přes tuhle síť může pronajmout na noc pokoj v Tomášově pražském bytě na Smíchově.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.