Společnost ČEZ se začíná měnit. Firma, která se dosud soustřeďovala jen na tradiční energetiku, chce být nyní kvůli krizi tradičních elektrárenských firem více prozákaznická. Změny se nejvíce projeví v ČEZ Prodeji, který nyní prochází transformací. Nově chce k elektřině nabízet nejen pojištění, ale třeba i solární panely či chytré řízení domácnosti.

Koncern ke změně kurzu donutila hlavně evropská energetická krize. Také kvůli ní se zisky ČEZ dlouhodobě propadají - jen za posledních devět měsíců letošního roku klesl meziročně čistý zisk firmy téměř o 40 procent na 19,6 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.