Vyznat se v nabídce asi 2000 fondů, nabízených v Česku, není lehké. Problém "co s penězi" mohou pomoci vyřešit fondy a investiční programy životního cyklu. Ty nejprve investují hlavně do akcií, pak ale jejich podíl klesá, zatímco u dluhopisů roste.

Češi podobné investice na dlouhou dobu nemají příliš v oblibě, správci fondů ale věří, že se to změní.

"Fond životního cyklu jsme nabízeli, ale zrušili. Lidé si příliš neuvědomovali, jak na tom mohou být v penzi. Paradoxně jim vadil i stabilní výnos tohoto fondu. Měli pocit, že se v něm nic neděje. Nyní posuzují klienti investice na stáří daleko vstřícněji," uvedl šéf ČSOB Investiční společnosti Jan Barta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.