Peněžní ústav Commerzbank začne jako první velký finanční dům v Německu z vkladů svých nejvýznamnějších klientů strhávat "poplatek z majetku". Jinak řečeno, bude průmyslovým firmám, pojišťovnám nebo penzijním fondům, které u něj mají na běžných účtech uloženy desítky či stovky milionů eur, účtovat záporné úroky.

Experti nevylučují, že jeho příklad mohou následovat další finanční ústavy v eurozóně. Důvodem je peněžní politika Evropské centrální banky, která svoji depozitní sazbu 11. června nastavila na -0,1 procenta a 10. září na -0,2 procenta. To znamená, že "trestá" komerční ústavy za to, že si u ní uložily peníze, místo aby je použily na úvěrování domácností a firem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.