Tuzemská kultura úspěšně zalobbovala u rozpočtového výboru sněmovny, který v pátek v návrhu státního rozpočtu na rok 2015 přerozdělil zhruba 400 milionů korun na kulturu. Například Národní galerii navýšil rozpočet o 48 milionů. "Dával jsem v parlamentu příslušné návrhy, které podvýbor pro kulturu a posléze i rozpočtový výbor vyslyšely," potvrdil ředitel galerie Jiří Fajt, podle něhož jde o další krok k tomu, aby se z galerie stala evropsky relevantní instituce. "Peníze použijeme zejména na revitalizaci Veletržního paláce a na novou prezentaci stálé sbírky," dodal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.