Aniž by musela hnout prstem, slaví česká eurokomisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová první malé vítězství. Podle stanoviska generálního advokáta evropského soudního dvora Niila Jääskinena má EU právo na omezení bonusů bankéřů.

K soudu poslala tuto kontroverzní legislativu Velká Británie, pro kterou je bankovnictví, vzhledem k londýnské City jakožto finančnímu centru, velmi citlivou záležitostí. Pokud by generální advokát rozhodl v britský prospěch, hrozil by Jourové, která má bonusy bankéřů v Evropské komisi na starosti, nelehký boj s ostrovními politiky a nejspíše nutnost přijít s novým návrhem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.