Autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný nedávno změnil legendární značku OF na OFF. Z honoráře, který za revoluční logo dostal, si šťastný založil firmu a dnes má za sebou autorství stovek log, ale třeba taky speciálních drahých pomalovaných van.

Design má být podle Šťastného hravý a zábavný. Ostatně i logo OF vzniklo jako studentský vtip.

Nedávno jste změnil původní logo Občanského fóra, jehož jste autorem, z písmen OF na OFF. Proč? Je v tom nějaký smutek, znamená to, že se chcete odstřihnout od původního loga a listopadu 89?

Naopak. Jsem se sametovou revolucí celoživotně názorově spjat a jsem rád. Generace strůjců a představitelů vymírá. Nastupuje nová generace - těch, kteří se v době revoluce právě narodili. Žil jsem prvních 24 let v komunismu a dalších 25 let v kapitalismu, a nikdy bych se nechtěl vrátit zpět.

Jsem trochu OFF a spousta lidí, kteří začali revoluci jako Václav Havel, je už mrtvá, ale nic smutného na tom nespatřuji. Spolupracuji hodně s mladými lidmi a vidím, že mají zájem na tom, nějakým způsobem věci změnit. Nedávno proběhly třeba komunální volby, ve kterých zvítězila spousta stran, jež vznikly z principu občanských hnutí, a to mi přijde pozitivní. Lidé se začali o své obce a města zajímat.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.