Uplynulých 25 let se mimo jiné vyznačovalo individualizací. Ve výstavbě měst to především znamenalo úprk z kolektivního do individuálního bydlení. Byla to pochopitelná reakce na nedobrovolnou kolektivizaci v předešlých dekádách.

Touha být na svém, touha načechrat si ega uskřípnutá nesmlouvavou panelovou modulací a přecpanými prostředky MHD vyústila v to, před čím nás na prahu devadesátých let varovali zejména američtí urbanisté a sociologové - automobilový urbanismus. Architekt Pavel Hnilička vymyslel český termín - sídelní kaše.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.