V katalogu nedělní společné aukce síní Adolf Loos Apartment and Gallery a European Arts je fotografie z roku 1922, která zachycuje obrazy visící nad pohovkou, na níž sedávali a s Karlem Čapkem pravidelně diskutovali pátečníci – otec a syn Masarykové, Edvard Beneš, Eduard Peroutka, spisovatelé Vladislav Vančura, Eduard Bass, básník a novinář Karl Kraus, malíř Václav Rabas a další. Na stěně visel Špálův Harlekýn a kolombína, kubistické plátno z roku 1922, a také Kremličkovy Tři ženy v lázni, pro které síň ALAG před čtyřmi lety našla kupce za rekordní cenu 6,37 milionu. Původ obrazů je v tomto případě pro sběratele vynikající značkou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nad pohovkou, na které u Karla Čapka sedávaly významné české osobnosti, visel obraz Harlekýn a kolombína od Václava Špály.
  • V neděli se bude v Praze dražit za 3,5 milionu korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.