Převážná část stávajícího zákona o auditorech se sice zaměřuje na problematiku přístupu do auditorské profese, na regulaci provádění auditu, řízení auditorské profese a na veřejný dohled nad auditem, ale jeho nezanedbatelná část je věnována také auditovaným společnostem a jejich povinnostem souvisejícím s auditem.

Určení auditora

Ve společnostech, které mají povinnost ověřit svoji individuální nebo konsolidovanou účetní závěrku auditorem, musí určit auditora jejich nejvyšší orgán. Taková povinnost v dřívější právní úpravě neexistovala a bylo ponecháno na vnitřních pravidlech a zvyklostech účetní jednotky, kdo a jakým postupem vybíral statutárního auditora. Převažující praxí byla významná role managementu při vybírání auditora, a tím přirozeně také při sjednávání smluvních podmínek prováděného auditu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.