Takto ověřená účetní závěrka pak slouží jako podklad pro rozhodování celé řady zainteresovaných subjektů např. budoucích investorů, bank a věřitelů. Z tohoto důvodu je zákonem stanovena povinnost zveřejňování ve sbírce listin místně příslušného rejstříkového soudu.

V obecném povědomí veřejnosti však příliš není povinné ověření účetních závěrek auditorem celé řady dalších, i nepodnikatelských subjektů, kterým tuto povinnost stanoví s odkazem v zákoně o účetnictví zvláštní právní předpis, neboť se jedná o subjekty mimořádného významu, ať již z pohledu hospodářského, politického či společenského. Zde je role auditora jako nezávislého a vysoce kvalifikovaného odborníka zcela nezastupitelná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.