Android od Googlu je nejpoužívanější mobilní operační systém na světě i v České republice. Používá ho přibližně 80 procent všech majitelů chytrých telefonů. Jen malá část z nich ale dostane ještě do konce letošního roku aktualizaci na novou verzi systému, která designem i funkcemi překonává konkurenci.

Android 5.0, v kódovém označení Googlu pojmenovaný Lollipop (lízátko), přináší nejvýraznější změnu systému v jeho šestileté historii. Na povrchu je vidět nový grafický přístup nazvaný Material design. Plynulejší běh a rychlejší spouštění aplikací má na svědomí nový "motor" systému Android Runtime (ART), který nahrazuje zastaralý Dalvik. Ten stál za pověstným škobrtáním Androidu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Google vylepšil svůj mobilní operační systém na oko i uvnitř. Je rychlejší, přehlednější a plný důmyslných animací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.