Vůbec není jisté, zda Ústavní soud dá za pravdu Miloši Zemanovi, že vláda - slovy současného prezidenta -"zk***ila" služební zákon. Podle některých právníků, kteří Zemanovu šestistránkovou ústavní stížnost viděli, prezident první otevřený střet se Sobotkovou vládou zřejmě nevyhraje.

"Argumentace prezidentského návrhu měla být propracovanější. Je to celé stručné, jen s několika odkazy," říká expert na ústavní právo Aleš Gerloch z Univerzity Karlovy. "Ale je otázka, jak se k tomu Ústavní soud postaví. Pokud by chtěl vyhovět, může tam najít určité nedostatky v legislativním procesu, byť podobné prohřešky jsme už viděli i u schvalování jiných zákonů."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.